تبلیغات

ali-http://ali-kazemi.mihanblog.com/علی کاظمی

عاشق امام سید علی خامنه ای - پاسخ 3 سال قبل آیت الله یزدی به هاشمی: "همراه شما به بهشت هم نمی آییم"
 
عاشق امام سید علی خامنه ای
بسم الله الرحمن الرحیم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی کاظمی
نویسندگان

سه سال قبل در چنین روزی (5 بهمن 88) آیت الله یزدی در پاسخ به هاشمی رفسنجانی گفت: "
سخنان هاشمی از دو پهلو صحبت كردن هم بدتر است و معتقدم سخنان هاشمی از سه پلو هم گذشته است.
 * رسا:  آیت‌الله یزدی در دیدار مسئولان ارشد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سخنرانی اخیر هاشمی رفسنجانی در جمع اعضای حزب اعتدال و توسعه اظهار داشت: «سخنان هاشمی از دو پهلو صحبت كردن هم بدتر است و معتقدم سخنان هاشمی از سه پلو هم گذشته است. نمی دانم تا کی قرار است آقای هاشمی با روش های دو پهلو و سه پهلو حرف زدن در برابر تصریحات رهبری عمل کند. چند بار باید رهبری آغوش باز کند و بگوید آقای هاشمی بیا به طرف انقلاب و همان همراهی سابق را داشته باشید؟ اما متاسفانه وی دوباره یک مطلبی را بیان می کند و به جای اینکه یک قدم به جلو بیاید در افکار عمومی یک قدم عقب تر می رود. من متاسفم که شخصیتی با این سوابق این گونه اظهار نظر می کند ما دلمان نمی خواهد وضعیتی که برای آقای منتظری پیش آمد برای شما هم پیش بیاید، نظام با کسی تعارف و شوخی ندارد و این انقلاب نیز به سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست برود.»
 
یزدی تاکید کرد: «مردم ما در نهم دی ماه حضور بی نظیری در تظاهرات داشتند و آقای هاشمی شما اگر امروز می خواهید صحبت بکنید باید جریان عاشورا را محکوم کنید و مرز خود را مشخص تر نمایید.» وی با اشاره به اقتدار نظام تصریح کرد: «نظام ما به قدری مقتدر است که اگر بزرگترین افراد هم بخواهند در مقابل آن بایستند نظام آنها را کنار خواهد زد و اگر کسانی خیال می کنند می توانند انقلاب را تسلیم کنند، مطمئن باشند یا خودشان باید تسلیم نظام شوند و یا باید کنار بروند.» آیت الله یزدی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: «بنده یک زمانی در دیدار با یکی از شخصیت ها درباره امام (ره) تعبیری به کار بردم و گفتم اگر آقای خمینی قرار است جهنم هم برود ما جهنم ایشان را می رویم اما بهشت شما را نه. من به آقای هاشمی هم می گویم ما همراه رهبری هر کجا می رویم اما همراه شما نمی آییم و هیچ تعارف هم نداریم.»
 
* احمد سلامتیان از چهره های نزدیک به ابوالحسن بنی صدر در گفتگو با تلوزیون فارسی بی بی سی، گفت: «امروز مساله دولت آقای احمدی نژاد دیگر مساله معترضین نیست، بیشتر مساله خود حکومت است.»
 
* ایلنا: «هشتمین کنگره حزب مردم سالاری با حضور مهدی کروبی، مصطفی کواکبیان، مجید انصاری، احمد توکلی، محمد حسین ابوترابی فرد و ... در تهران برگزار شد.»
 
* كروبی در گفتگو با فارس در پاسخ به این سئوال كه آیا شما رئیس جمهور قانونی و منتخب ملت ایران را به رسمیت می‌شناسید؟ اظهار داشت: «بنده اشكالات خود را همچنان وارد می دانم اما در خصوص سئوال شما باید بگویم بله رئیس جمهور را نیز به رسمیت می‌شناسم.»
 
* سحام نیوز: «حسین كروبی فرزند مهدی كروبی در واكنش به موضع‌گیری‌های شتاب‌زده برخی از سایت‌های خبری نسبت به انتشار سخنان وی تاكید كرد: "آقای كروبی احمدی‌نژاد را رئیس دولت این نظام می‌داند اما همچنان به وی انتقاد دارد. آقای کروبی گفتند من کاملا بر این عقیده که در انتخابات تقلب روی داده و شبهه‌انگیز بوده محکم ایستاده‌ام و اعتقاد دارم در شمارش آراء کاملاً دخالت شده است. لیکن چون آیت‌الله خامنه‌ای حکم آقای احمدی نژاد را تنفیذ کردند به همین خاطر وی(احمدی‌نژاد) را رئیس دولت این نظام می‌دانم."»
 
 * ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه هشتمین كنگره حزب مردم سالاری ‌در جمع خبرنگاران گفت: «بعد از انتخابات تلاش كردیم تا افراد را به مسیر قانونی اعتراضات بیاوریم بر همین اساس از كاندیدای معترض دعوت شد تا نمایندگان خود را برای باز شماری صندوق‌ها معرفی كنند كه البته این كار را كاندیدا نكردند. بنده با آقای هاشمی رفسنجانی در این خصوص صحبت كردم كه آقای هاشمی گفت بهتر است نمایندگانی كه برای باز شماری آراء اقدام می‌كنند از افراد مورد تائید كاندیداها باشند. بر همین اساس آقای هاشمی با آقای موسوی و خاتمی تماس گرفت و این پیشنهاد را ارائه كرد. این پیشنهاد مورد استقبال آقای خاتمی قرار گرفت اما آقای موسوی در این خصوص گفت كه باید مشورت كنند كه البته جوابی در این خصوص نیامد.» وی در ادامه خطاب به حجت‌الاسلام مجید انصاری گفت:« آقای انصاری! آیا از بیانیه‌ اول مجمع روحانیون مبارز دفاع می‌كنید؟ آیا مواضع آن بیانیه در مقابل مواضع رهبری نبود؟ آیا مسیری كه رهبری مشخص كرده‌اند مسیر حفظ قانون اساسی و حراست از آن نبود؟ قطع (یقین) دارم كه این راه ما را به اهداف نزدیك‌تر می‌كند و امروز هم خواهش می‌كنم در چارچوب قانون اساسی، احترام به امام (ره) و در همین راه حركت كنیم.»
 
* حسین كاشفی سخنگوی حزب مشارکت در گفتگو با ایسنا، گفت: «با وجود این كه دفتر مركزی جبهه مشاركت همچنان بسته و پلمپ است، كارها در حزب دنبال می‌شود.»
 
* رسول منتجب نیا قائم مقام کروبی در حزب اعتماد ملی، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس، محمد هاشمی رفسنجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در رادیو گفتگو با یکدیگر به مناظره پرداختند. منتجب نیا در بخشی از سخنان خود گفت: «دائماً از کیسه رهبری خرج نکنیم؛ بگذاریم مقام معظم رهبری در جایگاه محترم خود باشند. چرا وقتی کم می آوریم، زود می رویم سراغ مقامات عالیه نظام؟»
 
حمید رسایی نیز  در بخشی از سخنانش در پاسخ به منتجب نیا تاکید کرد: «می فرمایند رهبری در جایگاه خود بماند، من نمی دانم این رهبری پس در چه مواقعی به درد ما می خورد؟ اگر قرار است زمانی که اختلافی پیدا شد، ما نتوانیم به رهبری مراجعه کنیم، پس این جایگاه رهبر معظم انقلاب برای کجاست؟ این جایگاه در دوره غیبت برای همین مواقع است و قانون اساسی هم برای همین مواقع آمده است. حیات 10 ساله امام امت در طول ده ساله دوره بعد از انقلاب هم برای همین بود. در آن زمان اگر بین جریان راست و چپ اختلافی پیش می آمد خدمت امام می آمدند و مسئله را مطرح می کردند و امام با یک اشاره قضیه را حل می کردند.» وی در ادامه نیز با اشاره به مواضع رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «اگر ما راهکار رهبری را قبول داریم، چرا باز باید بگوییم که رهبری را صالح ترین فرد برای حل مناقشه می دانیم اما باز بگوییم هنوز هم خطبه های نماز جمعه تنها راه حل موجود است؟ این یک تناقض است.»
 
در ادامه این مناظره محمد هاشمی نیز اظهار داشت: «دولت باید شفاف سازی کند و مواضع خود را روشن کند و خصوصاً به مردم پاسخگو باشد. در نظام مردم سالاری نمی توان مردم را خس و خاشاک نامید و سپس از آنها توقعاتی داشته باشیم. بالاخره این یک جاده دو طرفه است.» و در پایان شجونی گفت: « افرادی اکنون که ساکت شدند، یا دو پهلو حرف می زنند یا به موقع حرف نمی زنند، آتش فتنه را روشن تر نگاه داشته و آن را فروزان تر کرده اند. اینها خواصی هستند که بصیرت ندارند. ما اکنون عوامی داریم که بصیرتشان از خواص بیشتر است. چرا گیر کرده اند؟ یا خود پسندی است، یا خود زیاد بینی است، یا حسد است. قبلا صحبت انتخابات بود، اما اکنون صحبت این است که امام زمان دروغ است، صحبت این است که عاشورا خرافات است، صحبت این است که عکس امام را باید پاره کرد. دیگر سکوت و دوپهلو حرف زدن این آقایان چه معنایی دارد؟»
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : هاشمی رفسنجانی، آیت الله یزدی، بی بی سی، بنی صدر، احمدی نزاد،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فال حافظ


ابزار وب
abzareweb
ابزار وب
روزشمار فاطمیه