تبلیغات

ali-http://ali-kazemi.mihanblog.com/علی کاظمی

عاشق امام سید علی خامنه ای - آرمان دست هاشمی رفسنجانی را رو کرد
 
عاشق امام سید علی خامنه ای
بسم الله الرحمن الرحیم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی کاظمی
نویسندگان
در مجلس هشتم، طرحی تدوین شد که شرایط نامزدها را اصلاح می​کرد و تحصیلات را حداقل فوق لیسانس و سن را 40 تا 75 سال در نظر گرفته بود. اما شورای نگهبان با آن مخالفت کرد. و مجمع تشخیص مصلحت نظر خود را درباره این مصوبه مجلس اعلام نکرد که امروز و با ورود هاشمی به عرصه انتخابات، دلایل این توقف را بهتر درک می کنیم. موضوعی که بابت آن باید از آرمان تشکر کرد!.

بولتن نیوز: روزنامه آرمان که احضار روح هم می کند و چند روز پیش منجر به دیدار احمدی نژاد با ملک فهد که 7 سال پیش فوت کرده است، شد. در شماره امروز خود طبق روال یک رپرتاژ آگهی از هاشمی منتشر کرد و نوشت: "مهم‌ترین دلیل هجمه‌های روز چهارشنبه برخی سایت‌های اصولگرا به خبر احتمال نامزدی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات به واهمه آنان از این حضور بازمی‌گشت چون بخوبی آگاه هستند حضور هاشمی مورد اقبال گسترده مردم قرار می‌گیرد". از آنجایی که ما هر چه گشتیم نتوانستیم دلایل ترس اصولگراها و سایتهای ایشان از هاشمی را پیدا کنیم تصمیم گرفتی به گذشته آماری و توفیقات هاشمی در انتخاباتهای گذشته مراجعه کنیم که در ذیل آمده است:

 

دلایل اصلی ترس سایتهای اصولگرا از حضور ایشان

] با نزدیک شدن به پایان دور دوم ریاست جمهوری هاشمی، کمسیون فرهنگ و ارشاد مجلس شورای اسلامی تلاش کرد تا اصلاحیه‌ای را به تصویب برساند که بر اساس آن، هاشمی بتواند برای سومین بار پیاپی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند. این اقدام بی‌درنگ مورد اعتراض قرار گرفت. هاشمی نیز تصمیم گرفت ابتکار عمل را از دست ندهد و همگام با اصلاح‌طلبان مسیر اصلاحات را انتخاب کرد. او ابتدا برای مدت چند ماه تلاش کرد تا میرحسین موسوی را ترغیب به شرکت در انتخابات کند. ولی پس از این‌که او نامزدی در انتخابات را نپذیرفت، هاشمی از نامزدی سیدمحمد خاتمی (که پس از خروج از کابینه در سال ۱۳۷۰ همواره مشاور او بود) حمایت کرد.

 او دو سال پس از اتمام دوران ریاست جمهور خود و در سال ۱۳۷۸ در انتخابات مجلس ششم برای بدست آوردن نمایندگی تهران شرکت کرد. حضور او در مجلس می‌توانست باعث شود تا از نگرانی محافظه‌کاران نسبت به ریاست جمهوری خاتمی کاسته شده و خطوط ایدئولوژیک میان آنان با جبهه دوم خرداد کم‌رنگ‌تر شود. در این انتخابات او به سختی توانست آخرین نفر پذیرفته شده باشد علیرغم این، هاشمی رفسنجانی قبل از تحلیف به عنوان نماینده از این پست استعفا داد!.

هاشمی بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ شرکت کرد. وی در مرحلهٔ دوم نتوانست بیش از ۳۶ درصد از آرا را کسب کند. در واقع، رای‌دهندگان ترجیح دادند از میان دو فردی که یکی را می‌شناختند و دیگری را نمی‌شناختند، ناشناخته را انتخاب کنند!. کیت کرین ثروت هاشمی را یکی از دلایل شکست او در این انتخابات می‌داند.

پیروزی او در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۸۶، فرصتی برای جبران شکست‌های جدی پیشین از جناح تندرو محافظه‌کار فراهم آورد [

 

آرمان: گزارش رایزنی‌ها برای دعوت از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به‌منظور حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم اما سبب شد تا این تندروها عنان از کف بدهند. آنها چشم خود را روی واقعیت‌های محرز بستند و با تحریف یک گزارش که طی آن از روحیه گذشت و صبر آیت‌الله تمجید و در بخش پایانی آن خبر از رایزنی‌ها برای حضور آیت‌الله در انتخابات سال 92 داده شده بود، سعی کردند تا مرهمی بر سکوت موقت خود بیابند.

آنان توجه نکردند که احتمال حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات بسیار پایین است و همانطور که صادق زیباکلام گفته بود: «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی قطعاً به‌عنوان نامزد انتخابات در عرصه حضور نخواهد یافت، اما اگر شرایط مطلوب باشد و به‌گونه‌ای باشد که فرصت برای حضور نامزدی معتدل، میانه‌رو و طرفدار اصلاحات و همچنین طرفدار توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشور فراهم شود، وی از این نامزد دفاع و حمایت خواهد کرد.»

پاسخ: احتمال حضور آنقدر پایین است که آرمان برای خارج کردن افکار عمومی از اشتباه محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست‌جمهوری با چندین وکیل دادگستری و همچنین سخنگوی شورای نگهبان به گفت‌وگو نشست که تمامی آنها به رد محدودیت سنی پرداختند!.

آرمان: در ذیل نگاهی به تحریف گزارش روز گذشته آرمان از سوی برخی سایت‌های اصولگرا می‌اندازیم که البته دلیل برخی از این تحریف‌ها مشخص‌تر از آن است که بتوان درمورد آن فکر کرد. در ساعت اولیه صبح دیروز پیامکی از سوی باشگاه خبرنگاران ارسال شد که محتوای آن اینگونه بود: «تبلیغات انتخاباتی سال 92 از شهریور 91/ ویژه‌نامه روزنامه آرمان برای کاندیداتوری هاشمی‌رفسنجانی در سال آتی / آرمان: حتی منتقدان هم می‌دانند کلید حل مشکلات کشور دست هاشمی است!» غرض‌ورزی این سایت اصولگرا از آنجا مشخص می‌شود که در متن اصلی گزارش روزنامه آرمان به موارد زیر ]  فوق! [ اشاره‌ای نشده است.

آنچه سایت عصر امروز درمورد گزارش حضور هاشمی در انتخابات منتشر کرده مطمئنا بدون اطلاع نگاشته شده است. این سایت در بخشی از هجمه خود به آرمان نوشته است «سردبیر روزنامه فوق با عدم آگاهی از قانون انتخابات که حداکثر سن برای کاندیداهای ریاست‌جمهوری را 75 سال تعیین کرده این تیتر را انتخاب کرده است. ]در ادمه مشخص می شود که گردانندگان روزنامه آرمان هم از قانون انتخابات خبر نداشته اند و برای همین به وکلا مراجعه کرده اند در حالی که با مراجعه به قانون اساسی نیازی به تماس با وکلا نداشتند. چیزی که از ابتدا مورد تاکید بولتن نیوز بوده است   [» آنچه این سایت به آن اشاره کرده مصداق بی‌اطلاعی گردانندگان آن از مصوبه‌ای است که در مجلس به تصویب رسید اما در شورای نگهبان به نتیجه نرسید و مسکوت ماند. آرمان برای خارج کردن افکار عمومی از اشتباه محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست‌جمهوری با چندین وکیل دادگستری و همچنین سخنگوی شورای نگهبان به گفت‌وگو نشست که تمامی آنها به رد محدودیت سنی پرداختند.

سایت بولتن‌نیوز هم ماجرای خودش را دارد و سعی می‌کند تا محلی برای خود در میان سایت‌های اصولگرا تعریف کند لذا به تحلیل‌هایی می‌پردازد که در نوع خود بی‌نظیر است! مثلا روز گذشته نوشت که «چند بار از حضور هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داده بودیم اما کسی باور نمی‌کرد تا اینکه روز گذشته روزنامه‌ آرمان حضور هاشمی در انتخابات را تایید کرد». باید از مسئولان این سایت تازه‌کار سوال کرد که در کدام بخش گزارش آرمان، خبر از حضور هاشمی‌رفسنجانی داده شده است. آیا این سایت هم آنچه را که خود خواستار تحقق آن است در قالب خبری غیرواقع به نقل از رسانه دیگر منتشر می‌کند؟ روزنامه آرمان بارها تاکید کرده است که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شرایط حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری را از نظر سن و قانون دارد اما فعلا تصمیم قطعی در این باره اتخاذ نکرده است!.

 

پاسخ: در مجلس هشتم و در سال 87، تلاشی برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت. طرحی تدوین شد که شرایط نامزدها را اصلاح می​کرد و تحصیلات را حداقل فوق لیسانس و سن را 40 تا 75 سال در نظر گرفته بود. اما شورای نگهبان با آن مخالفت کرد. و مجمع تشخیص مصلحت نظر خود را درباره این مصوبه مجلس اعلام نکرد که امروز و با ورود هاشمی به عرصه انتخابات، دلایل این توقف را بهتر درک می کنیم!!.

بر این اساس و برابر قانون اساسی همچنان محدودیت سنی برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد. این موضوع البته چیزی است که نیازی به راهنمایی گرفتن از وکلا و حقوق دانان و همچنین سخنگوی شورای نگهبان ندارد و همان علتی است که از ابتدا بولتن نیوز بر ورود هاشمی به انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهور تاکید کرد و از رپرتاژ آگهی های روزنامه متبوع هاشمی در روزنامه آرمان خبر داد. البته اینکه اساتید! روزنامه آرمان پس از یک ماه و اندی به سوال از حقوق دانان پرداخته است جای بسی تاسف دارد و دلیلش را باید در سوتی های هر چند روز یک بار این روزنامه مدعی و قدیمی مدعی اصلاح طلبی! جستجو کنیم. به واقع اینکه مسئولین روزنامه آرمان آنقدر از گاف‌های پی در پی خود و همچنی رو شدن دستشان به وسیله یک سایت تازه کار! و آنهم در اولین مراحل شکل گیری تبلیغات رسانه ای هاشمی عصبانی هستند که مطلب پر از سخنان نامربوط اخیر را به نگارش در آورده اند. البته از روزنامه ای که با تیتر درشت و در صفحه اول می نویسد احمدی نژاد با ملک فهد سحری خورد و عکس این دو را منتشر می کند، انتظار بیش از این نمی رود!


 

برای افزایش اطلاعات روزنامه وزین آرمان و مراجعه نکردن به وکلا و حقوق دانان!

اصل صد و پانزدهم (115) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

رییس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند انتخاب گردد:

ایرانی ‏الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

 

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : هاشمی رفسنجانی، انتخابات یازدهم، لو رفتن هاشمی رفسنجانی، اصلاح طلبان،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فال حافظ


ابزار وب
abzareweb
ابزار وب
روزشمار فاطمیه